1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • Asociacija vienijanti finansų profesionalus
  • Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje
  • Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas
Asociacija vienijanti finansų profesionalus

Asociacija vienijanti finansų profesionalus

Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje

Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje

Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas

Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas

Previous
Next


FAA: Lietuvoje įmones daugiausia pirko lietuviai

Finansų analitikų asociacijos (FAA) duomenimis 2012 metais M&A (Susijungimų ir įsigijimų) rinkoje iš viso sudaryti 65 sandoriai, 11 mažiau nei 2011 metais. Užsienio investuotojai pernai įsigijo 14 šalies bendrovių, lietuviai užsienyje sudarė 10 įsigijimo sandorių. Prognozuojama, kad 2013 metais įsigijimų daugės, o patraukliausi investicijoms išliks žiniasklaidos ir komunikacijos, energetikos bei finansų sektoriai.

2012 metais investuotojai daugiausia domėjosi informacinių technologijų, žiniasklaidos ir komunikacijos, maisto ir gėrimų sektorių įmonėmis.

Pasak FAA Įmonių finansų grupės vadovo Mariaus Jankausko, kaip ir 2011 metais, 2012 metų pagrindinis rinkos variklis buvo lietuvių sudaromi sandoriai, t.y. sandoriai, kurių abi šalys buvo Lietuvos įmonės. 2012 metais įvykdytas 41 toks sandoris.

Raidla Lejins & Norcous“ vadovaujantis partneris dr. Irmantas Norkus pažymi, jog 2012 m. taip pat vyravo mažesnių sandorių tendencija – buvo sudarytas tik vienas sandoris, viršijęs 100 mln. Lt. Vis dėlto, natūralu, jog įmonių įsigijimų ir susijungimų rinka veikė pasyviau, nes itin didelis įmonių aktyvumas 2011 m. nulėmė jau įvykusių sandorių tąsą, o ne naujų įsigijimų ar susijungimų vykdymą.

Patraukliausi užsienio investuotojams 2012 metais Lietuvoje buvo naftos gavybos ir perdirbimo bei kiti energetikos sektoriai. Kaip vieną svarbiausių įvykių galima išskirti Amerikos energetikos giganto „Chevron Global Energy“ investiciją į Lietuvos naftos pramonės bendrovę „LL Investicijos“.

Lietuviai praėjusiais metais užsienyje domėjosi mažmeninės bei didmeninės prekybos tinklais, maisto bei farmacijos pramonės bendrovėmis. Daugiausiai Lietuvos įmonių dėmesio sulaukė bendrovės Lenkijoje, Latvijoje ir Ispanijoje. Pvz., pernai Lietuvos rizikos kapitalo grupė „Gemini“ investavo į Lenkijos maisto pramonės bendrovę „Cenos“, o „Agile Finance“ - į Ispanijoje veikiančias mažmeninės bei didmeninės prekybos bendroves „Supersol“ ir „CashDiplo“ ir kt.

Aktyvūs pernai buvo privataus kapitalo fondai. Verslo Angelų Fondas I kartu su verslo angelais sudarė net 10 sandorių, tarp jų investavo į saulės energijos elektrinę „Baltic Sun Energy“, armatūros apdirbimo įmonę „Kaunas Metal“, padažų ir greito maisto produktų gamybos įmonę „Valdorfo didmenos“ ir kt. Taip pat rinkoje aktyviai veikė „LitCapital“ (3 sandoriai) ir „BaltCap“ valdomi rizikos kapitalo fondai (4 sandoriai).

Pasak M. Jankausko, rinkos konsolidavimosi tendencija taip pat buvo aiški ypač informacinių technologijų ir žemės ūkio sektoriuose: didesnės ir stipresnės Lietuvos bendrovės pirko mažesnes ir investavo į savo veiklai artimas sritis. Pvz., 2012 metais pirmaujanti Baltijos šalyse internetinių grupinių pirkimų bendrovė „Cherry Media“ investavo į identiška veikla užsiimančią bendrovę „CityLife“. UAB „ATEA Baltic“ įsigijo UAB „Biznio mašinų kompaniją“. Lietuvos bendrovė „Nemuno vaistinė“ investavo į generinius vaistus bei maisto papildus gaminančią Latvijos įmonę „Ingen Pharma“ ir kt.

2013 metais, pasak ekspertų, M&A rinkoje bus sudaryta daugiau sandorių, o aktyviai veikianti JEREMIE programa bei investicijų ieškantys privataus kapitalo fondai išliks vieni iš pagrindinių rinką stimuliuojančių veiksnių.

FAA M&A rinkos apžvalga.

 

Daugiau informacijos:

Marius Jankauskas, FAA Įmonių finansų grupės vadovas, 8 615 38 762

e.paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

www.finansai.lt

 

Atgal

Kontaktai

Finansų analitikų asociacija
Tel.: +370 687 13319
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.