1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • Asociacija vienijanti finansų profesionalus
  • Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje
  • Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas
Asociacija vienijanti finansų profesionalus

Asociacija vienijanti finansų profesionalus

Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje

Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje

Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas

Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas

Previous
Next


Lietuvos sandorių rinka dūzgia – pandemija prekybos verslais neparklupdė

maLietuvos verslų pirkimo–pardavimo rinkoje šiemet pirmąjį pusmetį buvo fiksuojamas net didesnis nei pernai sandorių sudarymo aktyvumas, tiesa, užklupus COVID-19, išnyko sandoriai milžinai. Rinkos dalyviai sako, kad kai kurie ženklai signalizuoja ir apie gana aktyvų antrąjį pusmetį.
Dalį verslo procesų šiemet paralyžiavusi COVID-19 pandemija Lietuvos įmonių susijungimų ir įsigijimų (angl. mergers and acquisitions, M&A) rinkos, regis, neparklupdė – per pirmąjį pusmetį šalyje sudaryti 63 didesni nei 300.000 Eur vertės M&A sandoriai, rodo Finansų analitikų asociacijos (FAA) surinkti ir VŽ pateikti duomenys.

jurateJūratė Majauskienė, FAA narė ir Lietuvos finansų patarėjų įmonės „Summa Advisers“ asocijuota partnerė, sako, kad Lietuvos sandorių rinka šiemet ne tik kad nesustojo, bet ir toliau išlaikė augimo nuotaikas, o tai turbūt yra geriausia žinia ekonominio neapibrėžtumo sąlygomis.
„Sandorių skaičius išaugo nuo 59 iki 63 sandorių net ir įvertinus tai, kad nuo šių metų minimalaus įtraukiamo į duomenų bazę sandorio dydis padidintas nuo 100.000 iki 300.000 Eur. Tiesa, vadinamųjų sandorių čempionų, viršijančių 100 mln. Eur, šį pusmetį nebuvo sudaryta, bet tokių, kurių vertė viršijo 5 mln. Eur, buvo bent 12-a – kiek daugiau nei per praėjusių metų pusmetį, kai jų fiksuota 11-a“, – dėsto J. Majauskienė.

Ji sako, kad COVID-19 akivaizdoje nesusvyravo nei strateginiai, nei finansiniai investuotojai, jų proporcija taip pat išliko tokia pati – finansinių investuotojų (privataus ar rizikos kapitalo fondų) dalis tarp pirkėjų sudarė apie trečdalį, likę – strateginiai investuotojai arba privatūs asmenys.

Plačiau skaitykite VŽ portale.

Atgal

Kontaktai

Finansų analitikų asociacija
Tel.: +370 687 13319
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.