1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • Asociacija vienijanti finansų profesionalus
  • Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje
  • Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas
Asociacija vienijanti finansų profesionalus

Asociacija vienijanti finansų profesionalus

Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje

Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje

Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas

Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas

Previous
Next


Pensijų anuitetai - įžvalgos iš diskusijos

Daiva GerulyteNorint užtikrinti skaidrų ir finansiškai tvarų pensijų anuiteto fondo funkcionavimą, reikia nepriklausomo ir kompetentingo ekspertų komiteto. Tokią pagrindinę mintį išsinešėme iš 2019 m. spalio pabaigoje Finansų analitikų asociacijos (FAA) diskusijos apie pensijų anuitetus, kur FAA nariai turėjo galimybę susipažinti su pensijų anuiteto fondo kūrimo procesu. Daiva Gerulytė, VSDF valdybos Pensijų anuiteto skyriaus vadovė, pasidalino informacija kaip veiks sistema, kaip bus užtikrinta, kad ji būtų apolitiška. Dėkui Daivai už pasidalintas žinias, kaip nustatoma pensijų anuiteto kaina, kaip bus valdomas pensijų anuitetų fondas.

Kelios šalys šiuo metu turi jau veikiančius panašius centralizuotus pensijų anuitetų mokėtojus. Pavyzdžiui, Danijoje tokia sistema veikia nuo 1964 m. Kitos šalys - Singapūras, Švedija, Kanada. Buvo džiugu išgirsti, kad mūsų šiaurės kaimynai dalinasi savo praktine patirtimi, kad lietuviškojo fondo pradžia būtų kuo sėkmingesnė.

2019 m. pradžioje įsigaliojo tik dalis pensijų kaupimo sistemos pakeitimų, kita dalis, susijusi su pensijų anuitetų mokėjimo pakeitimais įsigalios sekančiais metais. Sodrai teko išskirtinis vaidmuo užtikrinti, kad į pensiją išėję asmenys gautų kuo didesnę naudą, o pensijų anuitetų fondas būtų valdomas skaidriai ir finansiškai tvariai.

20191029 182248

Atgal

Kontaktai

Finansų analitikų asociacija
Tel.: +370 687 13319
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.