1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • Asociacija vienijanti finansų profesionalus
  • Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje
  • Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas
Asociacija vienijanti finansų profesionalus

Asociacija vienijanti finansų profesionalus

Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje

Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje

Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas

Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas

Previous
Next


FAA diskutuota apie "Ignitis grupės" bendrovių listingavimo peripetijas

ignFinansų analitikų asociacija (FAA) lapkričio 14 d. diskutavo su "Ignitis grupės" vadovais apie planus delistinguoti dukterines bendroves „ESO" ir „Ignitis gamyba". Grupės vadovas Darius Maikštėnas ir finansų direktorius Darius Kašauskas paaiškino, kad dukterinių bendrovių pasitraukimas iš biržos tėra įžanga į visos grupės listingavimą biržoje, ką išvakarėse patvirtino ir Finansų ministras V. Šapoka, sudaręs tam besirengsiančią darbo grupę.
FAA sveikina iniciatyvą listinguoti reikšmingą „Ignitis grupės" akcijų paketą, užtikrinant pakankamą jų likvidumą antrinėje rinkoje, nes tai prisidėtų prie Lietuvos kapitalo rinkos plėtros. Platinant grupės akcijas svarbu pasiūlyti jas ir Lietuvos gyventojams mažomis sumomis, taip populiarinant investavimą Lietuvoje.


Finansų profesionalus neramina eiliškumas, kuomet pirma delistinguojamos biržinės bendrovės, o planams listinguoti visą grupę dar reikia suformuoti platų politinį palaikymą. Taip Lietuvos akcijų rinka rizikuoja netekti 2 bendrovių, nesant garantijų, kad į ją sugrįš motininė bendrovė.
Ignitis vadovai argumentavo, kad dukterinių delistingavimas būtinas, nes pigiau įvertintos tradicinės komunalininkės temptų žemyn grupės akcijos kainą IPO metu. Mat Ignitis grupė numato fokusuotis į perpektyvesnę atsinaujinančią energetiką, todėl tikimasi palankesnio investuotojų vertinimo. Diskusijos dalyviai kontrargumentavo, kad patraukli grupės strategija turėtų pakelti ir dukterinių bendrovių kainą. Todėl kviečiame surasti balansą tarp didžiausio akcininko Lietuvos valstybės ir smulkiųjų akcininkų interesų. Ignitis grupei būtų sunku įgyti smulkių investuotojų pasitikėjimą, jeigu jis būtų pamintas dukterinėse bendrovėse.
Atskleidžiame, kad kai kurie FAA nariai yra smulkieji delistinguojamų bendrovių akcininkai. Be to, daug FAA narių dirba finansų sektoriuje, todėl Lietuvos kapitalo rinkos plėtra gali būti profesiškai naudinga jiems arba jų darbdaviams.

Atgal

Kontaktai

Finansų analitikų asociacija
Tel.: +370 687 13319
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.