1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • Asociacija vienijanti finansų profesionalus
  • Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje
  • Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas
Asociacija vienijanti finansų profesionalus

Asociacija vienijanti finansų profesionalus

Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje

Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje

Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas

Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas

Previous
Next


Sandorių rinkos analizė: lietuviai vis drąsiau perka verslus užsienyje

Publikuota: 2016-08-08 Verslo žinių laikraštyje. Autorius: Justinas Gapšys 
 
Įsigijimų ir susijungimų (angl. mergers and acquisitions, M&A) rinka Lietuvoje toliau didina apsukas rinkos dalyviams viliantis, kad pirmojo pusmečio aktyvumo augimas tęsis ir antrojoje metų pusėje. Statistika liudija, kad Lietuvos investuotojai vis aktyviau žvalgosi ir vykdo įsigijimus užsienio rinkose.
 
Finansų analitikų asociacijos (FAA) VŽ pateiktais duomenimis, 2016 m. pirmąjį pusmetį Lietuvoje arba Lietuvos investuotojų sudarytų M&A sandorių skaičius, palyginti su laikotarpiu prieš metus, išaugo nuo 25 iki 34.
 
Jūratė Majauskienė, FAA narė ir investicinės bankininkystės bendrovės „Summa Advisers“ asocijuota partnerė, tiki, kad „rinkos aktyvumo tendencija išliks ir antrajame pusmetyje“.
 
„Labiausiai suaktyvėjo įsigijimai finansų ir energetikos bei komunalinių paslaugų sektoriuose – iš viso šiemet šiuose segmentuose sudaryta po 4 sandorius, kai praėjusiais metais per tą patį laikotarpį – po 1 sandorį. Kita vertus, aktyvumas sumenko gamybos ir IT sektoriuose, kai šiemet atitinkamai buvo sudaryti 6 ir 1 sandoris, palyginti su praėjusių metų rezultatu – 9 ir 4“, – skaičiuoja p. Majauskienė.
 
Darius Klimašauskas, FAA narys, audito ir konsultacijų įmonės „KPMG Baltics“ asocijuotas direktorius, išskiria aktyvumą bankininkystės sektoriuje.
 
„Matome rinką arba sektorius paliekančius dalyvius – „Danske Bank“, ir pozicijas toliau didinančius –„Swedbank“. Ši tendencija labai įdomi, nes bankai Lietuvoje tipiškai augo tik organiškai, o dabar pasirenkamas M&A kelias“, – sako p. Klimašauskas.
 
Dairosi į užsienį
 
Pirmąjį pusmetį didžiąją dalį aktyvumo sudarė sandoriai, kai ir investuotojas, ir pirkinys yra Lietuvoje, tačiau lyginamuoju laikotarpiu padaugėjo sandorių, kai Lietuvos investuotojai apsipirko užsienyje. Pasak p. Majauskienės, tendencija, kad didesnės Lietuvos įmonės dairosi ką įsigyti Vakarų Europoje, stiprėja.
 
„Iš šiemet paviešintų užbaigtų sandorių galima paminėti „Umegos“ fabriko įsigijimą Vokietijoje, „Omnitekso“ veiklą nutraukiančio fabriko įsigijimą Švedijoje, dar kelios lietuviškos įmonės dalyvavo pardavimo konkursuose ir rimtai svarstė įsigijimus Vakarų Europoje, – vardija „Summa Advisers“ asocijuota partnerė. – Tokie žingsniai rodo, kad lietuviško kapitalo įmonės jaučiasi gana tvirtai vietos rinkoje ir yra pribrendusios įsigijimams ne tik kaimyninėse, bet ir tolimesnėse šalyse.“
 
 
 

Atgal

Kontaktai

Finansų analitikų asociacija
Tel.: +370 687 13319
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.