1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • Asociacija vienijanti finansų profesionalus
  • Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje
  • Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas
Asociacija vienijanti finansų profesionalus

Asociacija vienijanti finansų profesionalus

Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje

Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje

Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas

Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas

Previous
Next


Lietuvos įmonių įsigijimai pernai: 2014-ųjų rekordo nepranokome

Lietuvos sandorių rinkoje pernai įvyko beveik 70 sandorių, tačiau rekordinių 2014-ųjų toli gražu nepranokome. Energetikos sektorius pirmūno vardą pernai išdalijo net keliems sektoriams, o aktyvūs buvo tiek užsieniečiai mūsų rinkoje, tiek mes užsienyje. Lietuvoje pernai sudaryti 69 didesni nei 100.000 Eur vertės įmonių įsigijimo ir susijungimo (angl. mergers & acquisitions, M&A) sandoriai – 38% mažiau nei 2014-aisiais, kai jų buvo sudaryta 112, rodo Finansų analitikų asociacijos (FAA) ir VŽ surinkta informacija. 

Pernai daugiausia sandorių sudaryta gamybos, paslaugų ir prekybos sektoriuose – atitinkamai 17, 16 ir 10. Palyginti su 2014 m., ryškesnis sumažėjimas matomas energetikos srityje: pernai sudarytas tik vienas sandoris energijos gamybos segmente. Palyginkime: 2014 m. šiame sektoriuje įvyko 8 sandoriai – 3 perdavimo ir skirstymo segmentuose, pasitraukus Vokietijos koncernui „E.On“, likusieji – energijos gamybos segmente. 

M&A rinkoje paskutinis metų ketvirtis tradiciškai būna aktyviausias – ne išimtis buvo ir 2015 m., kai vien gruodį sudaryta 13 sandorių, o metų pabaiga pažymėta ir didžiausiais 2015 m. sandoriais – konsorciumas, kuriame veikia ir Vokietijos milžino „Deutsche Bank“ fondai, po kelerių metų derybų užbaigė maždaug 170 mln. Eur vertės banko „Snoras“ paskolų portfelio pirkimą, taip pat baigtas 220 mln. Eur vertės „Omnitel“ įsigijimo sandoris.

„Vertinant kontekstą ir ankstesnes analitikų prognozes, galima konstatuoti, kad 2015-ieji niekuo nenustebino ir iš esmės atitiko rinkos dalyvių lūkesčius. Iš esmės niekas nesitikėjo, kad sandorių skaičius bus toks pats kaip ir rekordiniais 2014 m. Taip ir įvyko“, – komentuoja Jūratė Majauskienė, FAA narė ir finansų patarėjų įmonės „Summa Advisers“ asocijuotoji partnerė. Pasak jos, tai, kad iš sandorių sąrašo pernai beveik išnyko stambūs energetikos sandoriai, galima paaiškinti infrastruktūros sektoriaus specifika. „Įmonių šiame sektoriuje nedaug, rinkoje žaidžia dideli žaidėjai, tad natūralu, kad sandoriams subręsti reikia laiko, o metinė statistika gali kisti“, – kalba p. Majauskienė.  

Plačiau skaitykite Verslo žinių straipsnyje.

Atgal

Kontaktai

Finansų analitikų asociacija
Tel.: +370 687 13319
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.