1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • Asociacija vienijanti finansų profesionalus
  • Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje
  • Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas
Asociacija vienijanti finansų profesionalus

Asociacija vienijanti finansų profesionalus

Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje

Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje

Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas

Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas

Previous
Next


Kurie patarėjai pirmauja Lietuvos įsigijimų rinkoje

Lietuvoje verslo pirkimas ar pardavimas beveik neįsivaizduojamas be teisinių ir finansinių patarėjų, kuriems už darbą mokamas fiksuotas užmokestis arba procentinė sandorio vertės dalis. Šioje srityje pirmauja kelios vietinės įmonės, bet pastebima, kad rinkoje neretai pasirodo ir patarėjų iš užsienio. Įmonių įsigijimai ir susijungimai pirmiausia asocijuojasi su verslo pirkėju ir pardavėju, sėdinčiais prie derybų ar sutarties pasirašymo stalo. Tačiau tam, kad tai įvyktų, reikia įdėti ne tik pačių verslininkų, bet ir finansinių bei teisinių patarėjų darbo. 

Lietuvoje su įmonių sandoriais dirba daugia nei 20 advokatų kontorų. Pernai didžiausiu skaičiumi sandorių, kuriuose tarpininkavo, gali pasigirti trys advokatų kontoros: „Cobalt“, „Tark Grunte Sutkiene“ ir „Sorainen“. Nuo jų atsiliko „Valiunas Ellex“, „Triniti“, „Glimsted“, rodo Finansų analitikų asociacijos duomenys. 

„Jeigu pažvelgsime porą trejetą dešimtmečių atgal, nesunkiai prisiminsime, kad buvo madinga taisyti žigulius ir moskvičius patiems – dažnas vairuotojas buvo visų galų meistras. Bet dabar retas automobilio savininkas apsieina be kvalifikuotos serviso meistrų pagalbos, nes visur reikia specialių žinių ir įgūdžių. Tas pats ir sandorių rinkoje – sandoriai yra vis lankstesni ir jiems atlikti reikia išmanymo, specialistų“, – komentuoja Sergejus Butovas, advokatų kontoros „Sorainen“ partneris. Pasak jo, investuotojai ir verslo savininkai puikiai supranta, kad bet koks sandoris yra neatsiejamas nuo rizikos, o ją tinkamai suprasti ir suvaldyti be profesionalios pagalbos iš šalies gali būti nelengva, ypač kai sandoriai vyksta ne kasdien. „Klaidos kaina yra labai didelė ir ne visi mėgsta sakyti „all in“. Tad profesionalios tiek teisinės, tiek finansinės pagalbos atliekant sandorius poreikis nemažėja, o ateityje tik dar labiau augs“, – teigia jis.   

Plačiau skaitykite Verslo žinių straipsnyje.

Atgal

Kontaktai

Finansų analitikų asociacija
Tel.: +370 687 13319
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.