1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • Asociacija vienijanti finansų profesionalus
  • Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje
  • Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas
Asociacija vienijanti finansų profesionalus

Asociacija vienijanti finansų profesionalus

Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje

Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje

Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas

Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas

Previous
Next


Lietuvos įsigijimų rinka: ko laukti 2016-aisiais

Po atokvėpio metais tapusių 2015-ųjų specialistai sako, kad šiemet Lietuvos įmonių sandorių rinkoje laukia gana darbingi metai, ir vardija konkrečius savininkus pakeisti galinčius verslus. Pirmiausia rinkos dalyviai šiemet laukia Lietuvos mobiliojo ryšio operatorės „Bitė“ sandorio užbaigimo. „Metų sandorio“ etiketę pretenduojantis gauti sandoris, apie kurį paskelbta pernai gruodžio pabaigoje, turėtų būti galutinai baigtas dar 2016 m. pirmąjį ketvirtį. Skelbta, kad Lietuvos ir Latvijos mobiliojo ryšio operatorę „Bitė“ iš bendrovės „Mid Europa Partners“ perka JAV privataus kapitalo investicijų bendrovė „Providence Equity Partners“. 

Taip pat jau viešai paskelbta, kad antrąjį metų ketvirtį tikimasi užbaigti 230 „Lukoil“ degalinių tinklo Lietuvoje, Latvijoje ir Lenkijoje pardavimą Austrijos įmonei „Amic Energy Management“. Degalinių tinklą valdys bendrovės, susijusios su UAB „Lukoil Baltija“ vadovybe. „Atrodo, kad metų pabaigoje įsibėgėjusi rinka šiemet neketina mažinti apsukų, todėl manytume, kad 2016-ieji bus sėkmingi ir gausūs įvykių metai sandorių rinkoje“, – sako Jūratė Majauskienė, Finansų analitikų asociacijos (FAA) narė ir finansų patarėjų įmonės „Summa Advisers“ asocijuotoji partnerė. 

Infrastruktūros sektorius

Pasak FAA atstovės, šiemet infrastruktūros sektorius, matyt, išliks investuotojų radaruose, nes esą iš viešai pasirodančių žinučių akivaizdu, kad šių verslų paklausa didesnė už pasiūlą. „Svarstant, kokių sandorių šiame sektoriuje galime sulaukti, galima prisiminti „Lietuvos energijos“ grupę, kuri savo ilgalaikėje strategijoje yra deklaravusi siekius augti, taip pat ir įsigydama kitų įmonių. Šių metų pradžioje grupė užbaigė dviejų vėjo energijos gamybos įmonių įsigijimą ir toliau žada nestabdyti plėtros ar įsigijimų vėjo energijos sektoriuje. Valstybės valdoma grupė taip pat svarsto Panevėžio termofikacinės elektrinės perėmimo variantą“, – sako p. Majauskienė. Tikėtina, kad šiemet sandorių pažers ir investicijų valdymo įmonė „Lords LB Asset Management“, kuri steigia investicijų į energetiką ir infrastruktūrą fondą ir deklaruoja ambicijas investuoti 200 mln. Eur. 

Rinkoje taip pat šnabždamasi, kad Šeškinės kalvose planuojamo Vilniaus daugiafunkcio komplekso koncesija domisi prancūzų „Vinci Concessions“, o Kinijos „China Merchants Group“ viešai pripažįsta, kad domisi investicijomis Klaipėdos jūrų uoste. Aktyviausiai pernai rinkoje veikęs fondų valdytojas „BaltCap“ taip pat yra užsiminęs apie susidomėjimą investicijomis į infrastruktūros projektus.  

Plačiau skaitykite Verslo žinių straipsnyje.

Atgal

Kontaktai

Finansų analitikų asociacija
Tel.: +370 687 13319
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.