Lietuvos įsigijimų rinka: ko laukti 2016-aisiais
- Informacija
- Parašyta Sekmadienis, 2016 vasario 28 00:00
Po atokvėpio metais tapusių 2015-ųjų specialistai sako, kad šiemet Lietuvos įmonių sandorių rinkoje laukia gana darbingi metai, ir vardija konkrečius savininkus pakeisti galinčius verslus. Pirmiausia rinkos dalyviai šiemet laukia Lietuvos mobiliojo ryšio operatorės „Bitė“ sandorio užbaigimo. „Metų sandorio“ etiketę pretenduojantis gauti sandoris, apie kurį paskelbta pernai gruodžio pabaigoje, turėtų būti galutinai baigtas dar 2016 m. pirmąjį ketvirtį. Skelbta, kad Lietuvos ir Latvijos mobiliojo ryšio operatorę „Bitė“ iš bendrovės „Mid Europa Partners“ perka JAV privataus kapitalo investicijų bendrovė „Providence Equity Partners“.
Taip pat jau viešai paskelbta, kad antrąjį metų ketvirtį tikimasi užbaigti 230 „Lukoil“ degalinių tinklo Lietuvoje, Latvijoje ir Lenkijoje pardavimą Austrijos įmonei „Amic Energy Management“. Degalinių tinklą valdys bendrovės, susijusios su UAB „Lukoil Baltija“ vadovybe. „Atrodo, kad metų pabaigoje įsibėgėjusi rinka šiemet neketina mažinti apsukų, todėl manytume, kad 2016-ieji bus sėkmingi ir gausūs įvykių metai sandorių rinkoje“, – sako Jūratė Majauskienė, Finansų analitikų asociacijos (FAA) narė ir finansų patarėjų įmonės „Summa Advisers“ asocijuotoji partnerė.
Infrastruktūros sektorius
Pasak FAA atstovės, šiemet infrastruktūros sektorius, matyt, išliks investuotojų radaruose, nes esą iš viešai pasirodančių žinučių akivaizdu, kad šių verslų paklausa didesnė už pasiūlą. „Svarstant, kokių sandorių šiame sektoriuje galime sulaukti, galima prisiminti „Lietuvos energijos“ grupę, kuri savo ilgalaikėje strategijoje yra deklaravusi siekius augti, taip pat ir įsigydama kitų įmonių. Šių metų pradžioje grupė užbaigė dviejų vėjo energijos gamybos įmonių įsigijimą ir toliau žada nestabdyti plėtros ar įsigijimų vėjo energijos sektoriuje. Valstybės valdoma grupė taip pat svarsto Panevėžio termofikacinės elektrinės perėmimo variantą“, – sako p. Majauskienė. Tikėtina, kad šiemet sandorių pažers ir investicijų valdymo įmonė „Lords LB Asset Management“, kuri steigia investicijų į energetiką ir infrastruktūrą fondą ir deklaruoja ambicijas investuoti 200 mln. Eur.
Rinkoje taip pat šnabždamasi, kad Šeškinės kalvose planuojamo Vilniaus daugiafunkcio komplekso koncesija domisi prancūzų „Vinci Concessions“, o Kinijos „China Merchants Group“ viešai pripažįsta, kad domisi investicijomis Klaipėdos jūrų uoste. Aktyviausiai pernai rinkoje veikęs fondų valdytojas „BaltCap“ taip pat yra užsiminęs apie susidomėjimą investicijomis į infrastruktūros projektus.
Plačiau skaitykite Verslo žinių straipsnyje.