Ar moki investuoti į demografiją?
Jei žvelgdami į pasaulio demografiją sugebėsite matyti ne pilką 7 mlrd. žmonių masę, bet 7 mlrd. potencialių vartotojų, ir tinkamai susidėliosite akcentus, tuomet lengviau atseksite, kokios vartotojų grupės formuojasi, kokius produktus jie vartos ateityje, ir sugebėsite pasirinkti perspektyviausią ilgalaikio investavimo kryptį.
Taip teigia į investuotojams skirtą konferenciją „VILNIUS INVEST 2015“ atvykstantis banko „Credit Suisse“ ekspertas Dr. Amlan Roy.
Pasak jo, dabar net ir tie, kurie remiasi demografiniais duomenimis, planuodami savo investicijas, naudoja tuos pačius neinformatyvius pjūvius, ir todėl nepastebi esminių pokyčių ir lūžių. Dr. A.Roy savo pateikiamomis įžvalgomis padės susidėlioti demografinį žemėlapį taip, kad jis būtų aktualus šiandien, o ne kartotų atgyvenusias 20 metų senumo klišes.
Demografijos tema tiek profesionaliems, tiek individualiems investuotojams itin aktuali, bet dažnai nepagrįstai nuvertinama. Tačiau būtent pasaulinės demografinės tendencijos gali tapti geriausiu sufleriu ir padėti susidaryti globalų vaizdą apie tai, kurie pasaulio regionai vystysis, kurie sektoriai ir veiklos šakos bus patrauklūs investuotojams ne tik po kelerių, bet ir po keliasdešimties metų.
Kiekvienam, atėjusiam į konferenciją „VILNIUS INVEST 2015“, jis praktiškai paaiškins, ką signalizuoja naujausi demografiniai duomenys, ir padės suvokti, kurie pasaulio regionai bei sektoriai bus perspektyvūs ir patrauklūs ateityje.
„Pagrindinė klaida, kurią daro dauguma investuotojų, – aklai tiki, kad tai, kas buvo praeityje, kartosis ir ateityje. Stebėdami demografiją visi žiūri į žmonių skaičiaus pokytį. Bet to toli gražu nepakanka, nes kiekviena karta skiriasi savo vartojimo įpročiais. Tai nesunku pajausti vien pagalvojus, kaip elgėsi, kokius vartojimo įpročius turėjo jūsų seneliai ir jūsų tėvai. Pirmieji dar nesulaukę pensijos jau galvodavo apie tai, kam reikės palikti turtą gyvenimo pabaigoje, o antrieji vis dažniau galvoja, kad išėjus į pensiją prasideda naujas aktyvaus gyvenimo etapas. Ir investuotojams šiukštu negalima to nepastebėti,“ – sako investavimo ekspertas.
Teisingai interpretuotos demografinės tendencijos gali tapti naudingu informacijos šaltiniu investuotojui, kuris įžvelgia gimstančią tendenciją ir spėja investuoti į ją. Būtent taip gali daugiausia uždirbti tie investuotojai, kurie nenori ar neturi laiko kasdien aktyviai sekti finansų rinkas ir reaguoti į trumpalaikius pokyčius.
Finansų analitikų asociacijos nario Vitalijaus Šostak teigimu, Dr. A. Roy tyrimais paremtos įžvalgos turi didžiulės praktinės vertės visiems investuotojams: „Įdomu bus „VILNIUS INVEST 2015“ konferencijoje išgirsti, kokios yra jo išvados, ir kaip jas galima pritaikyti investuojant. Svarbiausia suvokti, kad demografija – įrankis padedantis ne tik planuojantiems viešuosius finansus, bet ir privatiems investuotojams.“
„Investuotojai dažnai nepakankamai įvertina tai, ką jiems sako duomenys. Žvelgdami į ateinančių 5-10 metų perspektyvą jie turi suprasti, kad tendencijos visame pasaulyje skiriasi. BVP augimą veikia dirbantieji, o jie kiekvienoje šalyje – skirtingi. Investuotojams būtina atsižvelgti į produktyvumą, algų lygį, ir tai, kaip dirbantieji leidžia ir taupo savo uždirbtas lėšas. Visa tai – subtilūs finansų sektoriaus niuansai, kurie nulemia investavimo sėkmę“, - teigia pasaulinio garso investavimo ekspertas praktikas.
Dr. Amlan Roy spalio 1-2 d. lankysis Lietuvoje ir „VILNIUS INVEST 2015“ konferencijoje išsamiau kalbės apie tai, kokią įtaką turi demografinės tendencijos skirtingų regionų ir atskirų veiklos šakų augimui.