1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • Asociacija vienijanti finansų profesionalus
  • Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje
  • Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas
Asociacija vienijanti finansų profesionalus

Asociacija vienijanti finansų profesionalus

Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje

Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje

Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas

Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas

Previous
Next


Rizikos valdymo reikšmė įmonių rezultatams

Finansų analitikų asociacija kartu su ISM Vadovų magistrantūra atliko bandomąjį tyrimą apie rizikos valdymo aktualumą ir efektyvumą. Tyrime dalyvavo įvairaus dydžio įmonės-savanorės iš įvairių ekonominės veiklos sektorių. Iš gausaus adresatų sąrašo atsakymus pateikė tik kelios dešimtys respondentų. Šis faktas verčia manyti, kad rizikos valdymas dar ne visiems yra aktualus ir aiškiai suvokiamas.

Atsakomybė už rizikos valdymą įmonėje pasiskirsto taip: beveik pusė respondentų rizikos valdymą patiki finansų vadovui arba paskirtam kontrolieriui, likę reikalauja atsakomybės iš įmonės vadovo (24%) arba paskirsto tarp vadovų komandos (28%).

57% respondentų teigė, kad pagrindiniai rizikos veiksniai/grėsmės peržiūrimi kartą per ketvirtį, kiti juos peržiūri kartą per metus ar atnaujindami strateginį planą, visai neperžiūri tik 9%. Tuo tarpu nuolat faktinį rizikos lygį matuoja tik 38%, dar 42% jį matuoja kartais, o visai nevertina 14%.

Tyrime dalyvavusios įmonės kredito riziką valdo gana aktyviai – visi respondentai nurodė taikantys ne po vieną įrankį pirkėjų kreditingumui vertinti, tačiau darbui su skolininkais aiškiais taisykles turi du trečdaliai. Dauguma respondentų (76%) dėmesingai reaguoja į klientų nusiskundimus, tuo tarpu naujo produkto ar paslaugos įvedimo poveikiui įmonės tikslams ir bendram rizikos lygiui bei įmonės veiklos tęstinumo užtikrinimui dėmesį skiria tik kiek daugiau nei pusė visų respondentų.

Kai kuriuos rizikos veiksnius įmonės identifikuoja nesunkiai, tačiau jų poveikį vertinti dar yra sudėtinga. Viena iš priežasčių gali būti tai, kad rizikos veiksnių pasireiškimas suvokiamas tik kaip esminis poveikis rezultatams ir trūksta įgūdžių išmatuoti rizikos kainą kasdienėje veikloje, kitaip tariant nuostolis dėl kredito rizikos pasireiškimo (pirkėjas nesumokėjo) yra akivaizdus, o kiek prarandama dėl įvairiausių klaidų, netinkamos kompetencijos ir kitokių operacinės rizikos pasireiškimo rezultatų, įvertinti sudėtingiau. Stereotipinį rizikos suvokimą kaip kritinį poveikį verslo apimtims patvirtina ir tai, kad visi respondentai atsakė į klausimą apie pardavimų augimą, tačiau tik 20% pateikė duomenis apie darbo našumą, kiti neturėjo duomenų arba neskaičiavo.

Atsižvelgdama į gautus rezultatus, Finansų analitikų asociacija planuoja plėtoti rizikos valdymo tematiką ir kartoti tyrimą, išplečiant respondentų ratą.

Tyrimo vadovė Vilma Nasteckienė.

Atgal

Kontaktai

Finansų analitikų asociacija
Tel.: +370 687 13319
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.