1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • Asociacija vienijanti finansų profesionalus
  • Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje
  • Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas
Asociacija vienijanti finansų profesionalus

Asociacija vienijanti finansų profesionalus

Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje

Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje

Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas

Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas

Previous
Next


FAA valdybos narės komentaras apie pensijų fondų reformą

Pateikiame FAA valdybos narės Daivos Rakauskaitės komentarą laikraščiui Verslo žinios apie valstybinių pensijų fondų pasiūlymą.

 

"Pagrindinis klausimas - ar siekiama sukurti tikrai gerą valstybinį fondą, ar padaryti kasą, pavadintą pensijų fondu, iš kurios politikai gali bet kada pasiimti pinigų.

Jeigu būtų tinkamai suplanuotas to pensijų fondo valdymas - parinktas kompetentingas valdytojas, valstybei uždrausta kištis į to fondo veiklą ir jį kontroliuoti, teoriškai jis galėtų veikti sėkmingai. Tuo labiau kad pastaruoju metu į valstybės tarnybą ateina vis daugiau žmonių, dirbusių užsienio fonduose, turinčių išsilavinimą, tad tinkamų kandidatų į fondo valdytojus greičiausiai atsirastų, žinoma, jei už šį gerą darbą būtų adekvačiai atlyginama.

Tiesa, matant, kaip valstybiniame sektoriuje renkami valdytojai, yra rizika, kad gali ateiti žmogus be patirties, tokiu atveju nieko gero iš tokio valdymo nebus. Tačiau, jei mąstoma, kad fondas yra piniginė biudžeto skylėms užkamšyti, politikų norams tenkinti, tai nereikia apgaudinėti žmonių. Vyriausybė, biudžetininkai, partijos įsivaizduoja, kad pensijų fonde esantys pinigai yra valstybės išlaidos ir jas galima kada nori paimti, o geriausia, kad būtų galima šių pinigų žmonėms išvis neatiduoti.

u manona, kad valstybinis fondas reikalingas dėl to, kad privatūs valdytojai - profesionalai - blogai valdo, ir jų siūlomas fondas bus geresnis, kyla klausimas, iš kur valstybė paiims tų geresnių profesionalių valdytojų.

 

Visą straipsnį rasite čia .

Atgal

Kontaktai

Finansų analitikų asociacija
Tel.: +370 687 13319
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.