1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • Asociacija vienijanti finansų profesionalus
  • Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje
  • Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas
Asociacija vienijanti finansų profesionalus

Asociacija vienijanti finansų profesionalus

Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje

Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje

Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas

Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas

Previous
Next


FAA skelbia Lietuvoje viešai platinamų akcijų fondų reitingus

Finansų analitikų asociacija atnaujino Lietuvoje viešai platinamų akcijų fondų reitingus. Reitingas fondams suteikiamas dviejose – išsivysčiusių ir besivystančių rinkų – grupėse, o periodas apima laikotarpį nuo 2007 metų sausio iki 2009 metų gruodžio imtinai. Išsivysčiusių ir besivystančių rinkų grupėse prisidėjo po du naujus fondus – dabar reitinguojamų yra atitinkamai 24 ir 22.

 

Išsivysčiusių rinkų pagrindiniai regioniniai indeksai, žemumas pasiekę 2009 m. vasarį, vėliau gana tolydžiai kilo. Visgi trečiojo ketvirčio pabaigoje pradėjo ryškėti grąžos skirtumai: Europos ir Š.Amerikos indeksai kilstelėjo labiausiai, o Tolimųjų Rytų indeksas atsiliko. Kita vertus, aukščiausius reitingus gavo fondai, investuojantys viso pasaulio išsivysčiusiose rinkose, taip rodydami diversifikavimo naudą. Ketvirtąjį 2009m. ketvirtį jau buvo fondų, užfiksavusių geresnius 3 metų grąžos rezultatus nei indeksai, bet to pasiekti pavyko dėl didesnės prisiimamos rizikos.

Besivystančios rinkos toliau demonstravo spartų kilimą, o bendras besivystančių rinkų indeksas išlaikė teigiamą pastarųjų 3 metų rezultatą. Baltijos regionas, ilgokai atsilikinėjęs ir trečiąjį 2009m. ketvirtį viltingai šoktelėjęs, vėliau vėl stabtelėjo. Nepaisant to, būtent šiame regione investuojantys fondai dažniausiai lenkė indeksą (mažesnė neigiama grąža su mažesne rizika) ir tarp kitų besivystančių rinkų fondų išlaikė gerus reitingus.

FAA ir toliau primygtinai rekomenduoja investuotojams diversifikuoti investicijų portfelį ir renkantis akcijų fondus įvertinti geriausiai pasirodžiusius skirtinguose regionuose. Be to, geri fondų reitingai kai kuriuose prasčiau pasirodžiusiuose regionuose rodo, kad ten fondų valdytojai per pastaruosius 3 metus sugebėjo pasiekti geresnius grąžos/rizikos rezultatus nei palyginimui pateikti indeksai.

Plačiau skaitykite, paspaudę nuorodą:

 

FAA Lietuvoje viešai platinamų akcijų fondų reitingai 2009 12 31

Atgal

Kontaktai

Finansų analitikų asociacija
Tel.: +370 687 13319
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.